השקעה חכמה | כדאי לקרוא

Lakeview Center - רכישת קומפלקס משרדים בארה"ב בכ־22 מיליון דולר

אנו מגבירים נוכחות בשוק האמריקאי, והוספנו לפורטפוליו את רכישת מתחם המשרדים בעיר טמפה לשורה של עסקאות שביצענו השנה. מתחם המשרדים בטמפה פלורידה, בו השקענו 21.75 מיליון דולר, כולל כ־18 אלף מ"ר. העסקה הושלמה בימים אלה, והנכס עבר לניהול אופק, לאחר השלמת תהליך הקלוזינג (סגירת העסקה והעברת הכסף).

 

Lakeview Center

הנכס הנמצא בעיר טמפה, בירת מחוז הילסבורו, מאוכלס בדייר עוגן מרכזיים– חברת שירותי ביטוח הבריאות האמריקאית HealthPlan Services. העסקה שנחתמה בינואר השנה צפויה להניב תשואה שוטפת של כ־11% על ההון. כמו כן, לנכס יש פוטנציאל השבחה גדול מאוד היות וקיימות זכויות בנייה נוספות בהיקף של כ־19,100 מ"ר על המגרש הענק שהוא חלק מן העסקה. קבוצת אופק תנהל את הנכס ממשרדיה בישראל ומהשלוחה במיאמי, באמצעות מומחה מקומי בתחום של ניהול נכסי נדל"ן מניבים.

 

Tampa-Florida

טמפה היא עיר גדולה ומרכזית במדינת פלורידה, ובה אחוזי הצמיחה הכלכלית והדמוגרפית מהגבוהים בארצות הברית. הביקוש לשטחי משרדים באזור טמפה הולך וגדל בהתמדה עקב הצמיחה הגדולה במקומות עבודה בעיר וסביבותיה.

העסקה מצטרפת לשורה של עסקאות מוצלחות נוספות שרשמה הקבוצה בשנה האחרונה. ביניהן:

  • רכישת מרכז מסחרי גדול בשם South Plaza בספטמבר 2017 על שטח של 19 אלף מ"ר בנאשוויל, טנסי, בשווי של 11 מיליון דולר ועם תשואה של כ־11%. בין דיירי העוגן במרכז המסחרי: Dollar Tree, מקדונלדס ו־Office max.
  • דצמבר 2017. רכישת מרכז רפואה ופיננסיים בנאשוויל, באזור WestHaven. נרכש תמורת 9.1 מיליון דולר, עם תשואה שוטפת של כ־11.5%. נאשוויל טנסי נחשבת כיום לאחת הנקודות החמות והצומחות ביותר בשוק הנדל"ן האמריקאי, היות וחברות אמריקאיות רבות, בעיקר בתחום הרפואה וההייטק, הקימו והעבירו לשם מטות, וכך חיזקו את בסיסיהן באזור. המהלך הוביל להגירה חיובית משמעותית של עובדים לאזור והגדיל בהתאמה את הביקוש לדירות משרדים ונכסים מסחריים.
  • רכישת מרכז לוגיסטי מסחרי בשווי של 3.8 מיליון דולר במדינת קונטיקט, ובו דייר עוגן מרכזי Staples, חברה לציוד משרדי.
  • רכישת בניין משרדים בפילדלפיה בשווי של שבעה מיליון דולר, שבו דייר העוגן המרכזי הוא בית ההשקעות Merrill Lynch.
  • פרויקט הדגל שבו השקיעה קבוצת אופק בישראל הינו מגדל המשרדים Sky Tower TLV ההולך ונבנה בימים אלו במרכז תל אביב – במתחם חסן ערפה, רחוב המסגר-פינת יצחק שדה בשווי של כ-430 מיליון שקלים. המגדל צפוי להיבנות עם 31 קומות של משרדים ומסחר, במתחם שבו ייבנו 14 מגדלים בתמהיל משולב מגורים, משרדים, מסחר ומלונאות. עוד מתוכננים במתחם: 25 דונם של פיאצה ירוקה עם בריכות אקולוגיות וקאנטרי קלאב תת קרקעי.

 

אמון מצד הבנקים בארה"ב

בסך הכל ביצעה קבוצת אופק בשנה האחרונה השקעות בסך כולל של 52 מיליון דולר בארצות הברית. העסקאות נעשו בשיתוף עם בנקים אמריקאים מקומיים שמימנו לנו את העסקאות בשיעור 70%, דבר המעיד על האמון הרב בעסקאות שכן לא קל להשיג בימים אלו מימונים לנדל"ן בארצות הברית. תהליך קבלת אמון ומימון מבנקים אמריקאים הפך לקשה יותר ויותר בשנים האחרונות.

הבנקים המממנים ביצעו בדיקות נאותות קפדניות של קבוצת אופק-השקעות אלטרנטיביות. בעקבות עסקאות קודמות שביצענו, החל משנת 2014, ועל בסיס הקשר עם מנהל הנדל"ן המקומי, המוכר לבנקים בארה"ב.