חדשות ועדכונים

אופק השלימה את רכישת מתחם המשרדים בטמפה פלורידה, הכולל כ־18 אלף מ"ר. ברכישה הושקעו 21.75 מיליון דולר. העסקה הושלמה בימים אלה, והנכס עבר לניהול אופק, לאחר השלמת תהליך הקלוזינג (סגירת העסקה והעברת הכסף).

 

Lakeview Center

הנכס נמצא בעיר טמפה, בירת מחוז הילסבורו. הוא מאוכלס בדיירי עוגן מרכזיים כגון חברת שירותי ביטוח הבריאות האמריקאית HealthPlan Services. העסקה צפויה להניב תשואה שוטפת של כ־11% על ההון. כמו כן, לנכס יש פוטנציאל השבחה גדול מאוד היות וקיימות זכויות בנייה נוספות בהיקף של כ־19,100 מ"ר על המגרש הענק שהוא חלק מן העסקה. קבוצת אופק תנהל את הנכס ממשרדיה בישראל ומהשלוחה במיאמי, באמצעות מומחה מקומי בתחום של ניהול נכסי נדל"ן מניבים.

 

אמון מצד הבנקים בארה"ב

קבוצת אופק ביצעה בשנה האחרונה השקעות בסך כולל של 52 מיליון דולר בארצות הברית. העסקאות נעשו בשיתוף עם בנקים אמריקאים מקומיים שמימנו לנו את העסקאות בשיעור 70%, דבר המעיד על האמון הרב בעסקאות שכן לא קל להשיג בימים אלו מימונים לנדל"ן בארצות הברית. תהליך קבלת אמון ומימון מבנקים אמריקאים הפך לקשה יותר ויותר בשנים האחרונות.

הבנקים המממנים ביצעו בדיקות נאותות קפדניות של קבוצת אופק-השקעות אלטרנטיביות. בעקבות עסקאות קודמות שביצענו, החל משנת 2014, ועל בסיס הקשר עם מנהל הנדל"ן המקומי, המוכר לבנקים בארה"ב.